Aktualności
   O NAS
      Kontakt
      Nauczyciele
      Sekretariat
      Dyrektor
      Pedagog
   Jak dojechać
GALERIA
SPORT
   Sylwetki
   Sportowiec szkoły
   Rekordy szkoły
DLA RODZICÓW I UCZNIÓW
   Regulamin szafek szkolnych
   PLAN LEKCJI
   DZWONKI
   INFORMACJE BIEŻĄCE
   BIBLIOTEKAlogin:

hasło:

Nie masz konta?
Zarejestruj się!

 

Aktualności

Edyta Borowicz-Czuchryta Nauczyciel Języka Angielskiego Roku 2016 BAS
Dodano: 2017-06-18 14:21:24

Dnia 10 czerwca 2017 roku o godzinie 12.00 w Sali Balowej na Zamku Królewskim w Warszawie podczas finału cyklu akademickich debat oksfordzkich Edyta Borowicz-Czuchryta, nauczycielka języka angielskiego w Szkole Podstawowej w Szczekarkowie, została ogłoszona laureatką nagrody "Nauczyciel Języka Angielskiego Roku 2016 BAS". Nagrodę przyznały British Alumni Society BAS - Stowarzyszenie Absolwentów Uniwersytetów Brytyjskich w Polsce i Oxford University Press.

Jak mówiła Ewa Czarnojan z Oxford University Press Polska w konkursie "Nauczyciel Języka Angielskiego BAS" chodzi o wyłonienie i nagrodzenie tych nauczycieli, którzy są nie tylko wspaniałymi nauczycielami, ale są jednocześnie wyjątkowi. Taka jest - jak zaznaczyła - tegoroczna laureatka. Edyta Borowicz-Czuchryta uczy w Szkole Podstawowej w Szczekarkowie, w Gimnazjum w Skrobowie oraz jest wykładowcą w Wyższej Szkole Społeczno-Przyrodniczej im. Wincentego Pola w Lublinie na kierunkach anglojęzycznych. „Nie byłoby nas nauczycieli, gdyby nie nasi uczniowie. Oni są moją motywacją!” - powiedziała dziękując za nagrodę.

Edyta Borowicz-Czuchryta od ośmiu lat realizuje z uczniami projekty eTwinning w których uczniowie przy wykorzystaniu najnowszych technologii pracują wspólnie nad różnymi zagadnieniami i problemami ze swoimi rówieśnikami z innych krajów europejskich. Dzięki temu wirtualnie i nie tylko wraz ze swoimi uczniami poznała wiele krajów. Od kilku lat jest ambasadorką eTwinning w województwie lubelskim.

Nagrodzono ją w konkursach Eduinspiracje, European Language Label, jest zdobywczynią wielu Krajowych i Europejskich Odznak Jakości. Była w finale, jako nominowana i wyróżniona, w konkursie Nauczyciel Roku organizowanego przez tygodnik Głos Nauczycielski i Ministerstwo Edukacji Narodowej. Jak sama przyznaje nauczycielką języka angielskiego została na chwilę. "To miała być przygoda na chwilę, a trwa kolejne lata, i niech trwa jak najdłużej" - powiedziała po Gali laureatka. Nim trafiła do szkoły w Szczekarkowie, uczyła w Gimnazjum w Niedźwiadzie - wraz z uczniami wygrała tam międzynarodowy konkurs i w nagrodę polecieli na EXPO 2015 do Mediolanu.

Celem nagrody "Nauczyciel Języka Angielskiego Roku BAS" jest podniesienie rangi nauczyciela poprzez pokazanie przykładów dobrej praktyki i najlepszych profesjonalistów w zawodzie, a tym samym wniesienie wkładu w jakość nauczania języka angielskiego w polskich szkołach.


dodał:
______________________________________________________________________________
Musisz być zalogowany, jeżeli chcesz komentawać. Nie masz konta? Zarejestruj się!
______________________________________________________________________________