Aktualności
   O NAS
      Kontakt
      Nauczyciele
      Sekretariat
      Dyrektor
      Pedagog
   Jak dojechać
GALERIA
SPORT
   Sylwetki
   Sportowiec szkoły
   Rekordy szkoły
DLA RODZICÓW I UCZNIÓW
   Regulamin szafek szkolnych
   PLAN LEKCJI
   DZWONKI
   INFORMACJE BIEŻĄCE
   BIBLIOTEKAlogin:

hasło:

Nie masz konta?
Zarejestruj się!

 

SPORT


     Gimnazjum w Skrobowie jest najmniejszą tego typu szkołą w powiecie lubartowskim. Zdajemy sobie sprawę, że w rywalizacji sportowej ze znacznie większymi gimnazjami mamy teoretycznie mniejsze szanse. Jednak dzięki zaangażowaniu uczniów i nauczycieli wychowania fizycznego odnosimy znaczące sukcesy na szkolnych arenach sportowych. Wielokrotnie stawaliśmy na podium w mistrzostwach powiatu w grach zespołowych. Widać nas również w konkurencjach indywidualnych. W powiatowych zawodach lekkoatletycznych corocznie kilku uczniów awansuje do zawodów rejonowych, a nawet wojewódzkich.
     Od lat zajmujemy czołowe pozycje we współzawodnictwie z innymi szkołami w ramach powiatowych igrzysk „Gimnazjada” (dwukrotnie III miejsca). Naszą dumą jest Rafał Włoch - mistrz Polski i Europy w taekwon-do, a jednocześnie b.uczeń naszej szkoły. Swoje sukcesy sportowe zawdzięcza on przede wszystkim ciężkiej pracy w klubie sportowym „Lewart”. Jednak możliwość rozwijania sportowych zainteresowań w naszym gimnazjum i nasze duchowe wsparcie na pewno mają też wpływ w jego sukcesy.
     W rywalizacji sportowej przyświeca nam dewiza barona Pierre de Coubertin, twórcy nowożytnych igrzysk olimpijski: „Wszyscy uczestnicy rywalizacji sportowych - są zwycięzcami”.

Zapraszamy na nasze linki.